ШАКИРА ПЛАТИЛА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР Во прашање е сериозна цифра, еве што направи пејачката

Пејачката беше обвинета за затајување данок од 14,5 милиони евра, а обвинителот побара осум години затвор или парична казна од 23,8 милиони евра. Колумбиската ...
| | веќе видена | слични

Шакира по судењето признала дека ја платила казната затоа што не сака повеќе да поминува низ агонија и децата така да ја гледаат. Денес, Шакира присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Шакира беше во врска со фудбалерот Жерар Пике 12 години и со него ги има синовите Милан и Саша. Поради деловните обврски на Пике таа се пресели во ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на Шакира, Пау Молинс, изјави дека колумбиската пејачка би ја чинело многу помалку доколку се заљубела во Серхио Рамос наместо во Жерар Пике. Во ...
| | веќе видена | слични

Шакира, која живее во Каталонија, била соочена со шест даночни кривични дела, но три избегнала. Од друга страна, да живееше во Мадрид, ќе поминеше многу ...
| | веќе видена | слични

Камерон Ортис (51), поранешен канадски разузнавач, беше прогласен за виновен за давање разузнавачки информации на осомничени криминалци, пишува Би-Би-Си . ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШАКИРА ПЛАТИЛА ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР Во прашање е сериозна цифра, еве што направи пејачката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: