ИЗРАЕЛСКАТА АРМИЈА: Се бориме во срцето на Газа


2 копии
2 копии

Хамас денеска го обвини Израел за „флагрантно кршење на примирјето“ во северниот дел на Појасот Газа, но додаде дека „организацијата сè уште е посветена на ...
| | веќе видена | слични

Началникот на Генералштабот на израелската армија (ИДФ), потполковник Херци Халеви денеска изјави дека армијата и сега е подготвена да продолжи со борбите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на израелската разузнавачка агенција Мосад, Дејвид Барнеа, и директорот на ЦИА, Вилијам Барнс се во Катар за да разговараат за продолжување на примирјето ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили соопштија дека три експлозивни направи биле активирани во близина на израелските војници на две различни локации. На една од ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир врши притисок Израел да се откаже од тековниот договор за примирје со Хамас, откако Израелските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска соопштија дека голем број нивни војници се лесно повредени откако биле нападнати од Хамас во северниот дел на Појасот ...
| | веќе видена | слични

Хамас ги обвини ИДФ дека тие прво го прекршиле примирјето, додава изреслкиот портал. Според ИДФ, три експлозивни направи биле активирани во близина на силите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗРАЕЛСКАТА АРМИЈА: Се бориме во срцето на Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: