Орбан постави билборди со Фон дер Лајен и синот на Сорос: Не играјте како што ви свират


Унгарската владејачка партија денеска постави билборди во кои ја критикува претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, што е првпат да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија ќе обезбеди 50 милиони евра за Киев за поправка и надградба на инфраструктурата во украинските пристаништа со цел да се зголеми извозот на ...
| | веќе видена | слични

„Подобрените пристанишни капацитети ќе го забрзаат извозот на храна и други стоки што Украина ги снабдува на глобалните пазари“, напиша претседателката на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тужбата, која доаѓа додека Полска се подготвува за промена на власта по изборите во октомври, ја означува кулминацијата на 19-месечната битка меѓу Варшава и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан постави билборди со Фон дер Лајен и синот на Сорос: Не играјте како што ви свират

Од:
До кого (е-маил):
Порака: