Бајден помилува две мисирки за својот 81. роденден (ВИДЕО)

Додека 81 свеќичка за малку не направи пожар на роденденската торта на американскиот претседател Џо Бајден и беше коментирана во американските медиуми, почна ...
| | веќе видена | слични

Најстариот претседател во историјата на САД, Џо Бајден, вчера наполни 81 година, додека анкетите покажуваат дека Американците се загрижени дека тој е престар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бајден е најстариот претседател во историјата на Соединетите Американски Држави, а доказ за тоа е и бројот на свеќички на неговата роденденска торта. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Џо Бајден поминува дел од својот 81-ви роденден почитувајќи ја традицијата на Белата куќа за помилување мисирки за Денот на благодарноста, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден денеска зборуваше на годишната церемонија за помилување на мисирките во Белата куќа, а неговиот последен гаф стана вирален. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден помилува две мисирки за својот 81. роденден (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: