Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

3 копии

- Рускиот суд му го продолжи притворот на дописникот на „Волстрит журнал“, Еван Гершкович за уште два месеца. „Регионалниот суд Лефортов во Москва го продолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Окружниот суд Лефортово во Москва му го продолжи притворот на новинарот на „Волстрит журнал“, Еван Гершкович за два месеца – до 30 јануари 2024 година, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски претседател Никола Саркози денеска пред апелациониот суд во Париз изјави дека се изјаснува за невин по обвиненијата со кои се соочува ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски претседател Никола Саркози во петокот пред апелациониот суд во Париз изјави дека се изјаснува за невин по обвиненијата против него, ...
| | веќе видена | слични

Менди, чиј договор со Манчестер Сити истече на 1 јули, заплака откако беше прочитана одлуката на поротата и излезе од судницата како слободен човек. Скај њуз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 374 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: