Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

3 копии

- Рускиот суд му го продолжи притворот на дописникот на „Волстрит журнал“, Еван Гершкович за уште два месеца. „Регионалниот суд Лефортов во Москва го продолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Окружниот суд Лефортово во Москва му го продолжи притворот на новинарот на „Волстрит журнал“, Еван Гершкович за два месеца – до 30 јануари 2024 година, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски претседател Никола Саркози денеска пред апелациониот суд во Париз изјави дека се изјаснува за невин по обвиненијата со кои се соочува ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски претседател Никола Саркози во петокот пред апелациониот суд во Париз изјави дека се изјаснува за невин по обвиненијата против него, ...
| | веќе видена | слични

Менди, чиј договор со Манчестер Сити истече на 1 јули, заплака откако беше прочитана одлуката на поротата и излезе од судницата како слободен човек. Скај њуз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 649 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 160 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: