Досега, аргентинската актерка Фатима Флорез беше претежно позната по имитирањето на познатите личности и водењето емисии, но по убедливата изборна победа на ...
| | веќе видена | слични

Откако ги поттикна гласините за брак, пејачката Адел неодамна беше фотографирана во јавноста како носи нов прстен на левата рака. Имено, Адел присуствувала на ...
| | веќе видена | слични

Камерон Дијаз (51) и нејзиниот сопруг Бенџи Маден (44) биле видени со ќеркичката Редикс пред нивната вила во Монтесити Актерката Камерон Дијаз била една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката Голдди Хоун во Холивуд е позната по ведриот дух и младешкиот изглед и на 78 години. Доколку ја прашате како ја одржува младоста, веројатно ќе ви каже ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тејлор Свифт и познатиот спортист Тревис Келси веќе некое време се во среќна врска, а сега тој првпат проговори за нивната романса. Долго време се ...
| | веќе видена | слични

Фатима Флорез е новата прва дама на Аргентина, а позната е и како водителка, актерка, комичарка и имитаторка. Девојката на новоизбраниот претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

По соопштението на Основото јавно обвинителство дека малата Вања била пронајдена мртва , а кое не откри многу за нејзиното убиство, туку напротив, уште повеќе ...
сите 69 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: