Хагари: Нема да застанеме додека не ги вратиме заложниците


2 копии

Сведоштвата за ослободените заложници кои ги држеше Хамас во Газа, доаѓаат од Израел постојано. Тетката на Ејтан Јахаломи, 12-годишниот француско-израелски ...
| | веќе видена | слични

Првин јадевме пилешко со ориз, конзерви, подоцна гладувавме, вели Израелка која се спаси од заложништвото на палестинската терористичка група Хамас. Постара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 50 заложници киднапирани од Хамас за време на нападот на 7 октомври беа ослободени во претходните четири дена за време на прекинот на огнот, но Алон ...
| | веќе видена | слични

Во деновите кога малите групи заложници на Хамас се ослободуваат од заробеништво по седум недели, сѐ уште не се знае судбината на српскиот државјанин Алон Охел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постара жена која беше ослободена од заробеништво во Газа рече дека милитантите ја држеле во загушлива соба и дека условите се влошиле како што конфликтот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ноам и Алма Ор се брат и сестра кои беа притворени во Газа 50 дена. Цело време размислувале како откако ќе бидат ослободени ќе ја видат својата мајка од која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
| | веќе видена | слични

Кога 84-годишната Елма Аврахам била земена како заложник од нејзиниот дом во кибуцот Нахал Оз на 7-ми октомври, таа била здрава, но се вратила од заробеништво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Фросина ременски за Гласот на Америка ги откри нејзините, како што вели“ неофицијални информации поврзани со дејствувањето на групата на Палчо. ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидерите на ДУИ, СДСМ и нивните партнери во политиката, се силно погодени и во паника од пораз на претстојните парламентарни и претседателски избори. За тоа ...
сите 255 | | | веќе видена

„Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски. Додека цела Македонија жали, а институциите целосно го расветлија ...
сите 37 | | | веќе видена

Минус 58 степени Целзиусови се измерени во најстудениот град во светот Jaкутск во Сибир. Градот вчера се разбудил на температура од неверојатни -58 степени ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хагари: Нема да застанеме додека не ги вратиме заложниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: