Дино Имери одржа концерт во Загреб: Свиреше на историско пијано од марката „Плејел“ од 1911 година


2 копии

Mакедонскиот пијанист Дино Имери на 19 ноември одржа фантастичен солистички концерт во Загреб, Хрватска, во прекрасното здание на Државниот архив. Пред ...
| | веќе видена | слични

Марко Николиќ покажa како звучи кога пее во живо! Во разиграна атмосфера заедно со својот бенд првично ги отсвире песните од новиот албум, а потоа, како што ...
| | веќе видена | слични

Пред месец дена, Давид Темелков, младиот македонски пејач со адреса на живеење во Хрватска, ја објави можеби најемотивната песна напишана за нашата татковина ...
| | веќе видена | слични

 Детали недела, 26 ноември 2023 „Бато“, „Бакни ме“, „Многу солзи исплакав“, „Ангели ме носат“, „Свирете ја зајди, зајди“ се евергрините испеани од ...
| | веќе видена | слични

Марко Николиќ ќе покаже како звучи кога пее во живо! Марко Николиќ доаѓа во Скопје за утре на домашната публика, со жив настап да и го претстави својот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачот Дино Мерлин одржал четири успешни концерти во Белград. Во неговите песни многумина се пронаоѓаат затоа што навистина се емотивни, а малкумина знаат ...
| | веќе видена | слични

Хрватската пејачка, која кон крајот на деведесеттите важела за една од најпосакуваните жени во поранешна Југославија е Марина Перазиќ. Во поп музиката донела ...
| | веќе видена | слични

 Детали сабота, 25 ноември 2023 Кога пред 10 години се натпреваруваше во регионалното шоу Х-фактор, преку ноќ стана миленик на публиката. Го нарекуваа ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за сублимат од нашиот живот во музичка и поширока смисла. Јас и татко ми Петар бевме пред се многу добри другари, па потоа татко и син, ученик и ...
| | веќе видена | слични

 Детали среда, 22 ноември 2023 Кога имал само 17 години се вљубил во сопругата со која е во среќен брак до денес и заедно имаат две деца. Нeговите песни се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дино Имери одржа концерт во Загреб: Свиреше на историско пијано од марката „Плејел“ од 1911 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: