Скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев, смета Ковачки


Случајот во Собрание во кој пратениците од Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев ги фрлаа листовите на кои беа напишани мандатите е дефокус и сценарио режирано ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добро е што можеме да слушнеме веќе дека се лицитира со датум за избори. Со месеци веќе не се прифаќаше лидерска средба, па сега наводно ќе имало во декември ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако веќе 2 милијарди ќе чини Бехтел и Енка ќе мора да се обезбедат пари и за пензионерите. За Бехтел и Енка веќе има префрлено 200 милиони, а немаат започнато ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, во однос на избор на член од албанската опозиција во Државната изборна комисија (ДИК) рече дека во моментов тој ...
| | веќе видена | слични

За во ист ден на одржување на изборите е многу логично објаснувањето затоа што бараме вториот круг на претседателски избори да биде заедно со парламентарните ...
| | веќе видена | слични

Пешевска продолжи и додаде дека апатијата кај граѓаните е изразена многу во последните години, тоа таа го забележува бидејќи е на терен со граѓаните. -Логично ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Драго ми е, прво, тоа што го извадив во 2020 година сега се потврди со ова ставање на Дака Давидовиќ на црната листа на САД и второ, можеби прв пат сега ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Треба да сме фер со луѓето, она што можеме да го ветиме е стабилност и сериозност. На Македонија и требаат стабилни, а не шарлатани и требаат искусни луѓе, а ...
| | веќе видена | слични

„Жалам што секој предлог кој е во насока за подобрување на состојбите во Македонија СДС го третира како театар. Доколку ја променат реториката и размислувањата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

По соопштението на Основото јавно обвинителство дека малата Вања била пронајдена мртва , а кое не откри многу за нејзиното убиство, туку напротив, уште повеќе ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев, смета Ковачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: