Додека едвај возат постоечките возови, активно се гради пругата вредна 200 милиони евра кон Бугарија

Активно се работи на двете делници за пругата кон Бугарија. Проектот е со најголема инвестициска вредност од независноста на државата до денес, 200 милиони ...
| | веќе видена | слични

Државата досега издвоила 11,6 милијарди денари или околу 189 милиони евра за автопатите што ќе ги гради конзорциумот Бехтел и Енка. Договорот е склучен пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На официјалната веб-страницата на Европската Унија е објавен тендерот за избор на изведувач за изградба на интерконекторот за природен гас меѓу Северна ...
| | веќе видена | слични

Европската инвестициска банка (ЕИБ) денеска го објави тендерот за избор на изведувач на работите на интерконекторот за гас со Грција, потврдија од компанијата ...
| | веќе видена | слични

Расчистувањето на четвртиот дел, од вкупно пет кои треба да се исчистат од малата депонија со линдан во историското жариште ОХИС во Скопје, ќе започне дури во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија во следниов период ќе земе повеќе кредити и позајмици од неколку европски институции, чија намена е одржување на стабилноста на буџетот, инвестирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на утрешниот ден ќе биде објавен тендерот за избор на изведувач за изградба на интерконекторот за природен гас меѓу Македонија и Грција, најави ...
| | веќе видена | слични

Владата на 10 ноември му исплатил вонредни 16 милиони евра на Македонски Железници - Транспорт за да ги расчисти навремено долговите за електрична енергија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 797 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 483 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски не заборави да го спомене СЦ Борис Трајковски и да потенцира дека неговата влада го изградила. „ Салата во спортскиот центар ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 323 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи и претседавач со ОБСЕ, објави на својата Фејсбук страница дека одлуките на Министерскиот совет на ОБСЕ 2023 се конечно ...
сите 449 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека едвај возат постоечките возови, активно се гради пругата вредна 200 милиони евра кон Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: