Србија со поддршка за палестинскиот народ

2 копии

Делегации од земјите-членки на Европската Унија и земјите од Блискиот Исток и Северна Африка денеска се среќаваат во Барселона, Шпанија, за да разговараат за ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и потпретседател на Европската комисија Жозеп Борел денеска остро го осуди новото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Арапските земји и ЕУ денеска на состанокот во Шпанија се согласија дека решението за две држави е одговор на израелско-палестинскиот конфликт, додека шефот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на покана на високиот претставник и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел и заменик премиерот и ...
| | веќе видена | слични

Јорданскиот министер за надворешни работи Ајман Сафади денеска го обвини Израел дека се однесува како да е над законот и нагласи дека Тел Авив мора да сфати ...
| | веќе видена | слични

Четиридневното примирје е важен прв чекор во конфликтот меѓу Израел и Хамас, но треба да се направи многу повеќе за да се излезе од кризата, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Барселона ќе учествува на Регионалниот форум на Унијата за Медитеранот. Како што информира МНР, Османи ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави денеска во Мадрид дека осудата на нападите на „терористичките групи како Хамас“ и „недискриминирачкото убивање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 182 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 36 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија со поддршка за палестинскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: