(ВИДЕО) РУСИЈА РАСПИША ПОТЕРНИЦА ПО ЏАМАЛА: Ја бараат пејачката со кримско - татарско потекло затоа што ширела дезинформации за руската армија


Русија распиша потерница за евровизиската победничка од Украина, Џамала. Евровизиската победничка од 2016-та година, Џамала, Украинка со кримско-татарско ...
| | веќе видена | слични

Според новите наоди на безбедносните истражувачи, критичарите на српската националистичка влада кои документираа ендемска корупција во земјата беа мета на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот претседател Владимир Путин го предупреди Западот, пред изборите во март 2024 година, дека секое странско мешање во Русија ќе се смета за агресија. ...
| | веќе видена | слични

На 13 декември, горниот дом на рускиот парламент официјално ќе го објави датумот на претседателските избори, кои ќе се одржат во март, изјави денеска лидерот ...
| | веќе видена | слични

Историска колекција на антички богатства е конечно вратена во Украина, по речиси 10-годишен спор околу нејзината сопственост со Русија, соопшти Киев. Се вели ...
| | веќе видена | слични

Новинарката на Радио Слободна Европа (РСЕ) Алсу Курмашева помина повеќе од еден месец во руски затвор поради сомневање дека доброволно не се регистрирала ...
| | веќе видена | слични

Пред 20 години Грузиската „револуција на розите“ предизвика радикален потрес во политиката, економијата и надворешната политика на земјата. За многумина во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 376 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) РУСИЈА РАСПИША ПОТЕРНИЦА ПО ЏАМАЛА: Ја бараат пејачката со кримско - татарско потекло затоа што ширела дезинформации за руската армија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: