Од македонските навивачи одземани знамињата со сонцето од Кутлеш

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе се одигра фудбалски натпревар меѓу Македонија и Англија. Огромен број на македонски навивачи ќе ги бодрат наите ...
| | веќе видена | слични

Maкедонската фудбалска репрезентација на комплетно реновираниот тревник ја пречека Англија во последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични

По спектаклот Македонија – Англија, на кој нашите момци одиграа 1:1, повторно се затвара Националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје. Целта е да се сочува ...
| | веќе видена | слични

Македонски владини функционери, но и политичари од албанскиот политички кампус, наместо да ја бодрат фудбалската репрезентација на Македонија во дуелот против ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација покажа дека знае да игра и да се натпреварува со најдобрите, додека македонските фанови покажаа дека секогаш се тука да ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по вчерашниот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Англија (1:1) и им се заблагодари на навивачите и ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу македонската и англиската фудбалска репрезентација, покрај резултатски, беше успешен и на организациски план, оцени Фудбалската федерација на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Муамед Сејдини, не ја криеше гордоста по ново одлично издание на нашиот нациоанлен тим во ремито против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од македонските навивачи одземани знамињата со сонцето од Кутлеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: