„Светот на Биби“ ја отвора вратата кон Блискиот Исток, Северна Африка и Канада


2 копии
2 копии

Доделувањето на сертификатите, како што велат од ССК, има за цел да им оддаде признание на македонските компании кои успешно ги исполниле специфичните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Останато

Израел и Хамас до сега ги исполнија своите обврски за размена на заробеници според првите четири дена од договорот за прекин на огнот. Палестинците во Газа ја ...
сите 584 | | | веќе видена

Над девет илјади евра е проценетата штета што пратеникот од Левица, Борислав Крмов, ќе треба да ја плати откако пред една недела искрши дел од инвентарот во ...
сите 157 | | | веќе видена

За само неколку дена во Скопје ќе се одржи Самитот на Обсе, а министерот за надворешни работи и актуелен претседавач со Обсе, Бујар Османи, на фејсбук објави ...
сите 194 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 151 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на покана на високиот претставник и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел и заменик премиерот и ...
сите 175 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 149 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Светот на Биби“ ја отвора вратата кон Блискиот Исток, Северна Африка и Канада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: