Откриени и повикани четворицата малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола

Денеска полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по преземени оперативни мерки во СВР Битола повикале на разговор четворица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 21.30 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле дваесет и тригодишниот А.С. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На граничниот премин Табановце во две одвоени контроли, полицијата приведе државјани на Украина и на Грузија. Двете лица имале фаслификувани возачки дозволи. ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 13.00 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го уапсиле триесет и седумгодишниот С.В. од Грузија. Како што информира МВР, при ...
| | веќе видена | слични

Вчера вечерта, околу 20 часот, на Граничниот премин Табановце, бил уапсен четириесет и седумгодишниот Ј.С. од Украина. Како што информира МВР, при извршена ...
| | веќе видена | слични

На скопскиот аеродром синоќа е приведен 33-годишен државјанин на Пакистан, кој поседувал пакистанска патна исправа и кипарска дозвола за престој. При преглед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста ја тресат разни информации кои не доаѓаат само од Македонија туку и од целиот Балкан. Денес, од страна на српскиот медиум Пинк, беше пренесен текст на ...
сите 476 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден ги искористи своите итни овластувања за да одобри продажба на околу 14.000 противтенковски ракети на ...
сите 376 | | | веќе видена

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 789 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на прес конференција постави низа прашања до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за случајот ...
сите 136 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 94 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриени и повикани четворицата малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: