Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се’ за да спречи повторување на насилството од мај и септември


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска во Приштина изјави дека Алијансата ќе направи се’ за да спречи, како што рече, повторување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
5 копии

Безбедносните прашања, пред се случувањата на Блискиот Исток и Украина ќе бидат главни теми на дводневната средба на министрите за надворешни работи на НАТО во ...
| | веќе видена | слични

Војните во Украина, на Блискиот Исток и ситуацијата на Западниот Балкан во фокусот на состанокот на министрите за надворешни работи на НАТО во Брисел. НАТО ја ...
| | веќе видена | слични

Актуелни безбедносни предизвици, војната во Украина и конфликтот на Блискиот Исток – ова се темите на дводневниот самит на НАТО. НАТО е загрижен за ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска во Брисел ќе учествува на состанок на шефовите на дипломатиите на земјите членки на НАТО, на кој меѓу ...
| | веќе видена | слични

Столтенберг: Украина успеа да врати 50 отсто од териториите преземени од Русија Филип Здравески 27.11.2023 / 16:47 Свет Украина продолжува да и нанесува големи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина продолжува да и нанесува големи загуби на Русија, која е ослабена политички, економски и воено, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
| | веќе видена | слични

„Минатата година Украина ги доби битките за Киев, Харков и Херсон, а оваа година продолжува да ѝ нанесува големи загуби на Русија“, рече Столтенберг пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг од Приштина: НАТО ќе направи се’ за да спречи повторување на насилството од мај и септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: