Колку често треба да ја миете косата?

2 копии
3 копии

Сите грешиме кога е во прашање негата на кожата. А кои се најчестите грешки во утринската рутина кои лошо влијаат на кожата? Обидете се веднаш да им ставите ...
| | веќе видена | слични

Вашето капење всушност има врска со вашето здравје,а еве како Капењето и туширањето се редовна практика.Наутро се оживуваме со енергетска купка.Плус,нема ништо ...
| | веќе видена | слични

Секој сака кога нивниот парфем трае навистина долго. Но, можеби сте забележале дека мирисот на вашиот парфем исчезнува по неколку часа. И тоа е затоа што, ...
| | веќе видена | слични

Експертите тврдат дека со примената на оваа постапка доаѓа до подобрување на циркулацијата, што резултира со зголемен проток на крв ширум телото. Кога имате ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 203 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 122 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 39 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку често треба да ја миете косата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: