Општина Аеродром по сообраќајката кај Воен базен: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“


По реакциите од страна на граѓаните на Аеродром, пензионерските здруженија, вработените и родителите на децата кои учат во ООУ „Љубен Лапе“, откако денеска се ...
| | веќе видена | слични

Советот на Град Скопје на вчерашната седница не даде согласност за воведување брз автобуски превоз (БРТ), со што иднината на овој проект, кој беше најавуван ...
| | веќе видена | слични

Советниците од ВМРО – ДПМНЕ, Левица и советникот од Зелен хуман град не гласаа "за", за проектот со кој Скопје да добие автобуско метро. Откако две години ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска не може да го продолжи проектот за автобуско метро или Брз автобуски превоз (БРТ) затоа што советниците од ВМРО-ДПМНЕ, Левица ...
| | веќе видена | слични

Откако градоначалничката Данела Арсовска соопшти дека ќе го реализира проектот за брз автобуски превоз на Скопје, по две години откако истото го направи ...
| | веќе видена | слични

По предупредувањето на Центарот за управување со кризи за опасноста на мостот кај Визбегово Скопско, Градска редакција обезбеди фото и видео како изгледа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска не се откажува од враќање на споменикот на контраверзниот Андон Лазов-Ќосето, кој беше поставен пред комплексот ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека според Законот за јавни патишта, одговорен за санација на мостот во Визбегово е самата општина и според ГУП-от на градот, односно Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката Данела Арсовска не се откажува од идејата во Скопје повторно да биде поставен споменикот на Ќосето, кој пред пет години преку ноќ беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 163 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 57 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати честитка до православните верници по повод Св. Климент Охридски – Чудотворец. -Во мое лично име и ...
сите 65 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 153 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Аеродром по сообраќајката кај Воен базен: Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: