МВР: Посебен режим на сообраќај во вторник и среда во Скопје

- Пунктовите за фотографирање и издавање на лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време, граѓаните кои имаат закажано термини за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство информира дека одлуката 29 и 30 ноември да бидат неработни денови за сите вработени во државната и јавната администрација во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот центар „Борис Трајковски“ е претворен во тврдина, огради веќе денеска се поставени до самите булевари. Сите полициски службеници, па и оние кои не ...
| | веќе видена | слични

Здравствените уставнови ќе работат без прекин за време на 30. министерски состанок на ОБСЕ што ќе се одржи во Скопје од 29 ноември до 1 декември. Од ...
| | веќе видена | слични

Согласно заклучокот на Владата, а по повод Триесеттиот министерски состанок на ОБСЕ, работното време на сите вработени во државната и јавната администрација во ...
| | веќе видена | слични

- Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
| | веќе видена | слични

Утре во скопските основни и средни училишта часовите ќе траат по 20 минути и нема да има пауза за одмори, а четврток е неработен ден за сите училишта во ...
| | веќе видена | слични

Во согласносрт со донесениот заклучок на седница на Владата на Република Северна Македонија, а по повод триесеттиот министерски состанок на ОБСЕ, работното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 142 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Посебен режим на сообраќај во вторник и среда во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: