Ковачевски: Постои можност на 8 мај да се одржат и претседателски и парламентарни избори

За премиерот Димитар Ковачевски прифатливо е парламентарните избори да бидат во мај наредната година. Денеска, одговарајќи на новинарски прашања при посетата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добро е што можеме да слушнеме веќе дека се лицитира со датум за избори. Со месеци веќе не се прифаќаше лидерска средба, па сега наводно ќе имало во декември ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако веќе 2 милијарди ќе чини Бехтел и Енка ќе мора да се обезбедат пари и за пензионерите. За Бехтел и Енка веќе има префрлено 200 милиони, а немаат започнато ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичките партии што се застапени во Собранието треба да се усогласат околу евентуалниот датум на одржување на изборите во рамки на уставните и законски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Следната недела на лидерска средба во Собранието ќе се одлучи дефинитивно за датумот на изборите, вели вицепремиерот за политички систем и односи меѓу ...
| | веќе видена | слични

Техничката влада со премиер Алабнец што ќе ја замени политичката влада на Ковачевски треба да биде избрана крајот на јануари ако изборите се на 8 мај. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Постои можност на 8 мај да се одржат и претседателски и парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: