Спасовски во посета на ИКТ Центарот: Изградивме капитален објект од дигиталната инфраструктура


Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и министерката за култура ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со првиот повик од ИПАРД 3 програмата кој заврши на 30 октомври, го срушивме рекордот на интерес од страна на земјоделците, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска во битолската Магаза оствари средба со корисниците на средства преку годишната Програма за ...
| | веќе видена | слични

За врема на посетата на компанијата „Флора Фреш“ во битолското село Кажани која одгледува овошни садници, министерот Николовски, во придружба на министрите ...
| | веќе видена | слични

„Комплетната реконструкција на патниот правец од село Кажани до село Маловишта, во должина од 4 километри и во вредност од 20 милиони денари, од кои 16,2 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и министерката за култура ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вложуваме во младите и ги препознаваме нивните иновативни идеи, поддржувајќи го проектот за афирмација на културата и традицијата преку креативни и иновативни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изврши увид на сите реализирани, тековни и отпочнати проекти во СВР Битола. Полициската станица во Битола пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Првиот заменик премиер во Владата, Артан Груби, вечерва се огласи по информацијата за убиството на четиринаесет годишната Вања Ѓ. „Крајно вознемирен од ...
сите 67 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски во посета на ИКТ Центарот: Изградивме капитален објект од дигиталната инфраструктура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: