КОВАЧЕВСКИ: Освен за нашето зачленување во ЕУ, мора да размислуваме и за увоз на работна сила која ќе доаѓа од други држави


Има начин да се спречи иселувањето на младите и нивната потрага по вработувања надвор, смета премиерот Димитар Ковачевски. Тој денеска од Прилеп, одговорајќи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и министерката за култура ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со првиот повик од ИПАРД 3 програмата кој заврши на 30 октомври, го срушивме рекордот на интерес од страна на земјоделците, изјави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска денеска во битолската Магаза оствари средба со корисниците на средства преку годишната Програма за ...
| | веќе видена | слични

За врема на посетата на компанијата „Флора Фреш“ во битолското село Кажани која одгледува овошни садници, министерот Николовски, во придружба на министрите ...
| | веќе видена | слични

„Комплетната реконструкција на патниот правец од село Кажани до село Маловишта, во должина од 4 километри и во вредност од 20 милиони денари, од кои 16,2 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и министерката за култура ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вложуваме во младите и ги препознаваме нивните иновативни идеи, поддржувајќи го проектот за афирмација на културата и традицијата преку креативни и иновативни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изврши увид на сите реализирани, тековни и отпочнати проекти во СВР Битола. Полициската станица во Битола пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот Newsweek објави дека двајца сојузници на рускиот претседател Владимир Путин се убиени за неколку часа. Отворена е истрага за убиството на ...
сите 208 | | | веќе видена

Министерството за правда вчера го испрати барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски кое преку Министерството за надворешни работи ќе биде доставено по ...
сите 125 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност, Светлана Николоска во „Клик Плус“ на ТВ21 зборувајќи за последните убиства на Вања и на Панче, кажа дека Вања е ...
сите 39 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Освен за нашето зачленување во ЕУ, мора да размислуваме и за увоз на работна сила која ќе доаѓа од други држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: