Битиќи: Грижата за секое дете е врвен приоритет на Владата, ги зголемуваме капацитетите на градинките во целата држава


Вицепремиерот Фатмир Битиќи, во пресрет на Меѓународниот ден на детето 20 Ноември, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Центар Горан Герасимовски денеска го потпиша договорот со Министерството за труд и социјала, со што во центарската градинка „Раде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денес се обрати на вториот состанок на советодавната група на РОМАКТЕД програмата. На отворањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово беше дел од настанот на Министерството за труд и социјална политика на кој се потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Костадин Костадинов вчера беше домаќин на премиерот Димитар Ковачевски и министри од Владата на Република Северна Македонија. Посетата започна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и министри од Владата денешната посета на Струмица ја завршија со средба со градоначалникот Костадин Костадинов. Како што објави ...
| | веќе видена | слични

Креираме политики кои се системски и трајни и што е најважно создаваме услови за активно вклучување на лицата со попреченост во општеството, со што спречуваме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, беше во посета на Јавната установа – детски градинки „Виножито“ во Струмица, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски утре во 09:30 часот ќе ...
сите 370 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Грижата за секое дете е врвен приоритет на Владата, ги зголемуваме капацитетите на градинките во целата држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: