Втора сообраќајка за краток рок на Васко Каранѓелевски, повици на социјалните мрежи да се затвори улицата додека не биде безбедна


Според првичните информации едно лице е повредено во сообраќајка што се случила утрово во скопската населба Аеродром. Во СВР Скопје денеска била пријавена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Блокиран патот Росоман – Прилеп, поради штрајк на вработените во „Еуроникел индустри“ од Кавадарци, информираат од АМСМ. Патот Росоман-Прилеп е блокиран од ...
| | веќе видена | слични

Едно лице заврши во ГОБ Св. Наум Охридски, како последица од верижната сообраќајка која утрово се случи во скопска Автокоманда, информираа од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Се случи тешка сообраќајна несреќа во Автокоманда. На терен е полиција и брза помош. Сообраќајот на овој булевар се одвива отежнато. Повеќе информации за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет тинејџери од Скопје се повредени, откако вчера излетале со автомобилот „порше“. Итно биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа ...
| | веќе видена | слични

Пет тинејџерки се повредени во тешка сообраќајка што се случила во скопската населба Аеродром, информираат од МВР. Несреќата се случила во неделата наутро, 25 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора сообраќајка за краток рок на Васко Каранѓелевски, повици на социјалните мрежи да се затвори улицата додека не биде безбедна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: