„Вдахновение“ - роденденски концерт на Македонската филхармонија

Оркестарот на Македонската филхармонија во четврток ќе го одржи својот роденденски концерт со наслов „Вдахновение“. Оваа институција, која го афирмира изведува ...
| | веќе видена | слични

Виртуозниот виолинист Роберт Лакатош настапува со Македонската филхармонија Филип Здравески 27.11.2023 / 16:12 Култура Виртуознииот виолинист Роберт Лакатош ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Виртуознииот виолинист Роберт Лакатош (Србија), в четврток, со почеток во 20 часот ќе настапи како солист со оркестарот на Македонската филхармонија на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот пијанистички виртуоз Симон Трпчески оддржа два концерта во Перт, во рамки на годинешната турнеја во Австралија. Трпчески, во придружба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската филхармонија вечер ќе го одржи својот роденденски концерт „Вдахновение“. Концертот ќе биде под диригентство на Конрад ван Алфен (Холандија), а ...
| | веќе видена | слични

ОРКЕСТАРОТ НА ФИЛХАРМОНИЈАТА ГО СЛАВИ 79. РОДЕНДЕН Роденденски концерт насловен „Вдахновение“, со кој оркестарот на Филхармонијата ќе одбележи 79 години ...
| | веќе видена | слични

Останато

Освен Украина и балтичките земји и Полска нема да учествува на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје, поради доаѓањето на рускиот министер за надворешни ...
сите 298 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 206 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 615 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вдахновение“ - роденденски концерт на Македонската филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: