Нова сообраќајка на „Васко Карангелевски“ во Аеродром, граѓани и активисти бараат безбедно решение за да не настрадаат деца


Фотографија со превртен автомобил денеска се шири по социјалните мрежи, откако се случи нова сообраќајна несреќа близу основното училиште „Љубен Лапе“ во ...
| | веќе видена | слични

По предупредувањето на Центарот за управување со кризи за опасноста на мостот кај Визбегово Скопско, Градска редакција обезбеди фото и видео како изгледа ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека според Законот за јавни патишта, одговорен за санација на мостот во Визбегово е самата општина и според ГУП-от на градот, односно Град Скопје ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје започна со реконструкција на мостот на улица 10 во општина Карпош. Ова е еден од објектите чија реконструкцика се реализира во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира за отстранување на опасностите од мостот кај населеното место Визбегово во Општина Бутел. Од ЦУК велат дека ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје постави семафори на крстосницата на булеварот Ѓорче Петров со улиците Мајски Манифест и Знеполе. Семафорот е поставен после долгогодишни барања од ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од три децении барање од страна на жителите, Град Скопје постави семафор на крстосницата на булеварот Ѓорче Петров со улиците Мајски Манифест и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова сообраќајка на „Васко Карангелевски“ во Аеродром, граѓани и активисти бараат безбедно решение за да не настрадаат деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: