Катастрофална вест за Чави: Барселона го потврди најцрното сценарио за Гави

Победата на Шпанија на последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство донесе најлоши можни вести за Барселона, бидејќи најцрното сценарио ...
| | веќе видена | слични

Шпанското „чудо од дете“ Гави го очекува долг пат кон враќање на фудбалските терени откако суперталентот на Барселона денеска беше успешно опериран во клиника ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона, но и шпанската репрезентација долго време нема да може да смета на талентираниот Гави кој заработи потешка повреда на последната средба од ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Нејмар имаше безброј повреди на скочниот зглоб во изминатите десет години, но пред извесно време ја претрпе најтешката повреда во кариерата, која ќе ...
| | веќе видена | слични

Чави Ернандес заработи уште еден тежок удар за време на репрезентативната пауза, или всушност најтешкиот и најболниот од стартот на новата натпреварувачка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катастрофална вест за Чави: Барселона го потврди најцрното сценарио за Гави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: