[ФОТО] Позитивна вест од ГАК: Малиот борец Едон кој беше роден со 940 грама си замина дома по 77 дена

Од Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје нѝ пристигнува уште една убава приказна за мал и вистински борец. Како што објавија тие денес, по 77 дена ...
| | веќе видена | слични

Секогаш кај што има резултати и кајшто има многу подобрување на работите, сакаат тоа да се девалвира. Како да се избориме против лажните вести? Само со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

23-годишната скопјанка што вчера пријавила дека нејзиното бебе е исчезнато од скопските клиники ќе се гони за кривично дело „лажно пријавување на кривично ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Веста за исчезнато дете од Клиничкиот центар во Скопје е лажна вест, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на денешната посета на СВР ...
| | веќе видена | слични

Осомничената, на 24 ноември лажно пријавила друг дека сторил кривично дело за кое гонењето се презема по службена должност. Таа пријавила дека на 11 јули се ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна осомничена за – Лажно пријавување кривично дело според член 366 став 1 од Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан за односите помеѓу Бугарија и Македонија и барањето на источниот сосед да го измениме Уставот за да ги продолжиме преговорите со ЕУ, шефот на руската ...
сите 525 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[ФОТО] Позитивна вест од ГАК: Малиот борец Едон кој беше роден со 940 грама си замина дома по 77 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: