Бесими: Поволни 50 милиони евра за мали и средни претпријатија

2 копии
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) соопшти дека ќе одобри заем од 9 милиони евра за поддршка на млади претприемачи, за отворање нови бизниси и за ...
| | веќе видена | слични

Средствата ќе се нудат преку ПроКредит Банка. Два милиона евра се заем од програмата на ЕБОР Youth in Business (YiB) и се наменети за поддршка на локалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 3 минути „Народната банка особено ги цени, ги вреднува и ги поддржува иницијативите коишто ја поткрепуваат посилната вклученост на младите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Хрватска мора да се фокусира на подобрување на продуктивноста на економијата, што може да се постигне со подобро управување со државните претпријатија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Поволни 50 милиони евра за мали и средни претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: