Ванг Ји: Кина се залага за враќање на мирот на Блискиот Исток, во Газа има хуманитарна катастрофа

Кина се залага за повторно воспоставување на мирот на Блискиот Исток, изјави денеска кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји, додавајќи дека во Газа ...
| | веќе видена | слични

„Дексмут“, француски медицински брод, пристигна денеска во пристаништето Ал-Ариш, како што претходно вети францускиот претседател, изјави Мохамед Салим Салам, ...
| | веќе видена | слични

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји оваа недела ќе отпатува во Њујорк на состанокот на Советот за безбедност на ОН, наменет на конфликтот меѓу Израел и ...
| | веќе видена | слични

- Палестинците заглавени во Египет поради војната во Газа денеска почнаа да се враќаат на територијата, изјави за ДПА палестински официјален претставник, ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон денеска предупреди дека Израел никогаш нема да биде безбеден доколку не постои „долгорочна безбедност ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека мора да се запре растечкото насилство на екстремистите на окупираниот Западен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ванг Ји: Кина се залага за враќање на мирот на Блискиот Исток, во Газа има хуманитарна катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: