Мени против напнатост: Темната чоколада, рибата и јаткастите плодови ќе ја ублажат анксиозноста


Анксиозноста е поим кој влезе во секојдневниот говор во последните три години. Речиси е невозможно да се најде личност која одвреме-навреме не чувствува страв, ...
| | веќе видена | слични

Нутриционисти откриваат кои намирници никогаш не ги јадат, а зошто и вие треба да ги избегнувате Сигурно знаете дека советите на нутриционистите за здрава ...
| | веќе видена | слични

Истражувачите од Клиниката во Барселона регрутирале 628 возрасни лица и половина од нив ставиле на диета која вклучувала дневна потрошувачка на ореви. По две ...
| | веќе видена | слични

Хранливите состојки кои ги има во изобилство црниот грав придонесуваат за чувството на ситост. Белиот грав е најпознат вид на нашето поднебје и се користи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вообичаената изрека „ти си тоа што јадеш“ ја поддржуваат многу медицински експерти кои ја нагласуваат директната поврзаност помеѓу исхраната и состојбата на ...
| | веќе видена | слични

Истражувањата покажуваат дека не е важно само она што го јадете, туку и кога го јадете. Јадењето доцна навечер е поврзано со повисоки стапки на дебелина, дури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 43 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 143 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 203 | | | веќе видена

Украина продолжува да и нанесува големи загуби на Русија, која е ослабена политички, економски и воено, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мени против напнатост: Темната чоколада, рибата и јаткастите плодови ќе ја ублажат анксиозноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: