Сеул упати нови предупредувања до Пјонгјанг

Северна Кореја тврди дека нејзиниот сателит кој неодамна го лансираше околу Земјата испратил детални снимки од Белата куќа, Пентагон и од американските ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја: Со шпионски сателит направивме детални снимки на Белата куќа и Пентагон Александра Спасеска 28.11.2023 / 10:30 Свет Северна Кореја тврди дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Cеверна Кореја тврди дека нејзиниот неодамна лансиран сателит испратил детални снимки од Белата куќа, Пентагон и американските нуклеарни носачи на авиони што ...
| | веќе видена | слични

Постоењето на фотографиите не е независно потврдено, а експертите велат дека е рано да се каже дали шпионскиот сателит Малигионг-1 функционира правилно, седум ...
| | веќе видена | слични

По децении сателитски надзор од страна на западните земји, Северна Кореја го испрати својот прв шпионски сателит во орбитата, а во вторникот лидерот Ким ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун добил извештај кој вклучува фотографии од Белата куќа, Пентагон и американските носачи на авиони во поморската база ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помошникот генерален секретар на Обединетите нации, Калид Кјари, денеска изјави дека лансирањето на севернокорејските проектили претставува сериозен ризик за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 376 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сеул упати нови предупредувања до Пјонгјанг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: