Се огласи таткото на девојката која почина на концертот на Тејлор Свифт: „Отиде да си го оствари сонот“

Трагедијата која се случи на концертот на Тејлор Свифт во Бразил, кога почина девојка по име Ана Беневидес, ја тресе светската јавност. Сега се огласи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа неколку дена од смртта на 23-годишната Ана Клара Беневидес Мачадо, која почина од срцев удар на првиот од трите концерти на Тејлор Свифт во Рио де ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На еден од концертите во Рио де Жанеиро, пејачката Тејлор Свифт ја скршила петицата на чизмата и фрлила дел од високата потпетица во публиката, што ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите со часови чекале пред салата и покрај неподносливите температури, а се појави и видео на кое пејачката почнува да се гуши на сцената. На видеото ...
| | веќе видена | слични

Тејлор Свифт во петокот одржа концерт во Рио де Жанеиро. Обожавателите со часови чекале пред салата и покрај неподносливите температури, а се појави и видео на ...
| | веќе видена | слични

Габриел Монџенот Сантана Милхомем Сантос (25) е убиен во обид за грабеж на плажата Копакабана во Рио де Жанеиро, пренесува The Sun. Габриел отпатувал во Рио де ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Германија и член на Партијата на зелените, Јошка Фишер, во неделата изјави дека Европската унија треба да стекне ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи таткото на девојката која почина на концертот на Тејлор Свифт: „Отиде да си го оствари сонот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: