Шеик Ал Тани: Остануваат само мали пречки за договорот за заложници меѓу Израел и Хамас

Шеик Ал Тани: Остануваат само мали пречки за договорот за заложници меѓу Израел и Хамас Филип Здравески 20.11.2023 / 09:52 Свет Остануваат за решавање само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, синоќа го поздрави продолжувањето на примирјето меѓу Израел и палестинското исламистичко движење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Примирјето во Појасот Газа може да се продолжи за уште еден ден за сите дополнителни ослободени заложници и затвореници, соопштија и Израел и Хамас. Но, од Тел ...
| | веќе видена | слични

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестинските власти во понеделник ја обвинија израелската армија дека уапсила околу стотина жители на Газа чии идентитети не се познати, каде се и за што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји оваа недела ќе отпатува во Њујорк на состанокот на Советот за безбедност на ОН, наменет на конфликтот меѓу Израел и ...
| | веќе видена | слични

Прекинот на огнот меѓу Израел и Хамас што овозможи ослободување на заложниците, затворениците и испорака на помош за Појасот Газа влегува во четвртиот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да седам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи на ...
сите 745 | | | веќе видена

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска, на која и’ се изгуби трагата на пат кон училиштето „Песталоци“. Во пребарувањето вклучени се стотици ...
сите 255 | | | веќе видена

Исполнувајќи ги своите работни задачи околу безбедно одржување на овој самит во изминатите три дена и покажувајќи ја својата врвна подготвеност да одговорат на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 210 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 51 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 247 | | | веќе видена

По митингот кој што го одржа премиерот во заминување редно е да се вратиме на вистинските теми кои што го мачат опљачканиот, осиромашениот од оваа самонаречена ...
сите 146 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеик Ал Тани: Остануваат само мали пречки за договорот за заложници меѓу Израел и Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: