На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија

Шакира, колумбиската латино-пејачка, добитничката на Греми, утре е на суд во Барселона под обвинение дека ги измамила шпанските даночни власти за 14,5 милиони ...
| | веќе видена | слични

Шакира по судењето признала дека ја платила казната затоа што не сака повеќе да поминува низ агонија и децата така да ја гледаат. Денес, Шакира присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Шакира беше во врска со фудбалерот Жерар Пике 12 години и со него ги има синовите Милан и Саша. Поради деловните обврски на Пике таа се пресели во ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на Шакира, Пау Молинс, изјави дека колумбиската пејачка би ја чинело многу помалку доколку се заљубела во Серхио Рамос наместо во Жерар Пике. Во ...
| | веќе видена | слични

Шакира, која живее во Каталонија, била соочена со шест даночни кривични дела, но три избегнала. Од друга страна, да живееше во Мадрид, ќе поминеше многу ...
| | веќе видена | слични

Камерон Ортис (51), поранешен канадски разузнавач, беше прогласен за виновен за давање разузнавачки информации на осомничени криминалци, пишува Би-Би-Си . ...
| | веќе видена | слични

Пејачката беше обвинета за затајување данок од 14,5 милиони евра, а обвинителот побара осум години затвор или парична казна од 23,8 милиони евра. Колумбиската ...
| | веќе видена | слични

Пејачката требаше да се соочи со обвинение за даночна измама од 14,5 милиони евра пред судот во Барселона, а шпанските обвинители сакаа да ја осудат на осум ...
| | веќе видена | слични

Колумбиската поп ѕвезда, 46-годишната Шакира се договори со обвинителите во понеделникот, избегнувајќи судење во Барселона под обвинение дека не платила 14,5 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 402 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 299 | | | веќе видена

Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 145 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 245 | | | веќе видена

Израелските сили привеле палестински цивили, главно мажи, во Газа за време на двата месеци од војната, според членовите на семејствата и групи за човекови ...
сите 244 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Шакира ѝ се закануваат 8 години затвор за даночно затајување, утре е на суд во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: