Златна гондола како на Златибор ќе го спасува туризмот на Пелистер, општина Битола одвои 65.000 евра за студија

Времето како да запрело пред 30 години во првиот национален парк во поранешна Југославија, Пелистер. Целосно е заборавен паркот кој слави 75 години постоење, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Грчката влада најавува зголемување на туристичките даноци и очекуваниот приход од 600 милиони евра да ги насочи кон фондот за санација на штетите предизвикани ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада има намера да ги зголеми туристичките даноци и очекуваниот приход од 600 милиони евра да ги насочи кон фондот за санација на штетите предизвикани ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Скопје, 24. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Природните и традиционални убавини на Охрид и Македонија претставени во бугарскиот туристички магазин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Намерата е да се управува со протокот на туристи за време на пролетните државни празници и викендите во летните месеци кога бројот на посетители е најголем, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во април, Венеција ќе започне со тестирање на дневниот билет и ќе го ограничи пристапот на посетителите, што градоначалникот на италијанскиот град го прогласи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Златна гондола како на Златибор ќе го спасува туризмот на Пелистер, општина Битола одвои 65.000 евра за студија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: