Доларот нагло падна, еврото зајакна

Глобалниот индекс на менаџери за набавка на S&P повторно беше во контракција во ноември Изгледите за рецесија во еврозоната стануваат се поизвесни бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На светските берзи цените на акциите пораснаа и минатата недела бидејќи инвеститорите се убедени дека циклусот на заострување на монетарната политика е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Германската економија благо се намали за 0,1% во трите месеци заклучно со септември, поништувајќи го истото ниво на раст забележано ...
| | веќе видена | слични

Падот на потрошувачката и слабеењето на светската економија ја доведоа германската економија во застој. Бруто домашниот производ во третиот квартал падна за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Народната банка на Македонија засега нема да го следи трендот на централните банки во светот, кои од почетокот на минатиот месец првпат од јануари 2021 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централните банки во земјите во Европа и во светот во последните година и половина ја скротуваа инфлацијата со зголемување на основните каматни стапки, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешката економија се намали и во третиот квартал и влезе во рецесија, при што странската побарувачка за гас заостанува, покажаа статистичките податоци. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот нагло падна, еврото зајакна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: