Националната арена „Тодор Проески’’ е подготвена за претстојниот натпревар со репрезентацијата на Англија

Националната арена „Тодор Проески’’ е подготвена за претстојниот натпревар со репрезентацијата на Англија. На целиот проект му претходеа интензивни работни ...
| | веќе видена | слични

Maкедонската фудбалска репрезентација на комплетно реновираниот тревник ја пречека Англија во последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични

По спектаклот Македонија – Англија, на кој нашите момци одиграа 1:1, повторно се затвара Националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје. Целта е да се сочува ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија вчера ја пречека Англија пред полн стадион, атмосферата беше прекрасна, но имаше и револтирани навивачи кои и покрај тоа што уредно си платиле ...
| | веќе видена | слични

Кога се пофаливме дека градски има модерна трева, онаква каква што имаат светските стадиони, паднавме на друг испит. Посетителите на вчерашниот натпревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 482 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 251 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена

78 проценти покачување на функционерските плати, се многу повеќе од 100 денари кои владата на СДС и Ковачевски ќе им ги даваат на пензионерите и студентите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Националната арена „Тодор Проески’’ е подготвена за претстојниот натпревар со репрезентацијата на Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: