Бектеши на претстојниот COP 28 ќе ја презентира инвестициската програма за енергетска транзиција на Северна Македонија

Министерството за економија како координатор од Владата е во завршна фаза на изработка на инвестициската платформа за енергетска транзиција (Just Energy ...
| | веќе видена | слични

Новиот европски комесар за климатска акција, Вопке Хукстра, се подготвува за тежок климатски самит на крајот на овој месец во Дубаи. Договор меѓу земјите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Уште од 1990-тите, па до денес, супербогатите држави во светот, кои сочинуваат околу 1% од вкупната популација на планетава, ...
| | веќе видена | слични

Најбогатите, кои се еден процент, испуштаат исто количество јаглерод диоксид (ЦО2) како и најсиромашните две третини од населението на планетата, според новиот ...
| | веќе видена | слични

- Министерот за економија Крешник Бектеши, министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова, министерот за здравство,Фатмир Меџити и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 285 | | | веќе видена

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 402 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 299 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 246 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши на претстојниот COP 28 ќе ја презентира инвестициската програма за енергетска транзиција на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: