ВИДЕО| Израелски војници забележуваат и елиминираат терористи со RPG


Силите на ИДФ употребија беспилотно летало за да забележат и насочат оган врз група вооружени терористи. Единицата 636 на граничниот корпус за заштита, која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Лидерот на палестинскиот Исламски џихад Зиад Наклалех денеска изјави дека израелските војници кои се меѓу 240-те заложници однесени во Појасот Газа ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските одбранбени сили (ИДФ) го користат четиридневниот прекин на огнот со палестинското милитантно движење Хамас за да ја подготват следната фаза од ...
| | веќе видена | слични

Висок израелски воен разузнавач го отфрли деталното предупредување кое предвидуваше напад на Хамас на 7 октомври, нарекувајќи го „имагинарно сценарио“, ...
| | веќе видена | слични

Исламски џихад, наводно, држи 40 заложници киднапирани од Хамас и други палестински екстремистички организации во нападите врз јужен Израел на 7 октомври. ...
| | веќе видена | слични

Висок израелски воен разузнавач го отфрлил деталното предупредување кое го предвидело нападот на Хамас на 7 октомври, нарекувајќи го „имагинарно сценарио“, ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека палестински милитанти во Појасот Газа го прекршиле започнатиот прекин на огнот по само 15 минути. Тие за Њузвик ...
| | веќе видена | слични

„Драг свету, дали овој доказ ви е доволен?“ Вака стои во видео-објавата на Израелските одбранбени сили (ИДФ) на мрежата Икс. На снимката портпаролот на ИДФ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски тврди дека немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени. Ваквите обвинувања што ги изнесе вчера лидерот ...
сите 357 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 330 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат, Максим Димитриевски денеска се обрати пред граѓаните на Кичево. Храбриот човек умира еднаш, а плашливиот умира секој ден. Јас не ...
сите 215 | | | веќе видена

Доцна синоќа некаде половина час после полноќ во угостителски објект во струшката населба „Езерски лозја“, лишени од слобода се С.К.(36) и Б.С.(38), двајцата ...
сите 285 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Израелски војници забележуваат и елиминираат терористи со RPG

Од:
До кого (е-маил):
Порака: