Сведоштво на ученик кој го преживеал масакрот во Рибникар


Се ближи судењето на родителите на Коста Кецмановиќ, кој на 3 мај уби девет деца и училишниот чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, ...
| | веќе видена | слични

 Пред околу седум години, потресната фотографија на која се гледа прегладнето детенце кое пие вода го обиколи светот. Најтрагичниот детаљ беше тоа што детето ...
| | веќе видена | слични

 „Мајка ми ме мрази, не сака да си игра со мене“ – дете од Јужна Кореја ги освои срцата на луѓето од целиот свет, а неговото видео од гостување во реално шоу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се ближи судењето на родителите на момчето убиец кое на 3-ти мај уби 9 деца и училишниот чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар. Истиот ден ...
| | веќе видена | слични

Малиот Саша кој имал само една година се здобил со тешки повреди откако го гризнало друго дете во градинка во Франција. „Кој го виде, мислеше дека бил на ...
| | веќе видена | слични

Мајката на момчето кое трагично го загуби животот на 3 мај во училиштето „Владислав Рибникар“ ги искажа своите чувства и ставови во интервју за телевизијата ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката на семејствата на жртвите од масовното убиство во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, Зора Добричанин, изрази сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Чувството на моќ и на сила што го чувствувале, а често и деструктивната љубопитност, односно интересирањето да дознаат какво е чувството да се изврши убиство ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката Зора Добричанин денеска изјави дека не е прекината истрагата дали имало соучесници на малолетниот К.К во масовното убиство во основното училиште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 374 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сведоштво на ученик кој го преживеал масакрот во Рибникар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: