Како раскинуваат нарцисите: сурово и непредвидливо

2 копии

Познатиот мистик Ошо често се обидувал да допре до луѓето со тоа што ја презентирал суштината на животот и давајќи совети за среќен живот. Тој неретко зборувал ...
| | веќе видена | слични

Вистинска интимност не постои во сите врски. Но, без блискост, нема опуштена и квалитетна врска. Ако вашата врска ги има овие седум важни работи, вие сигурно ...
| | веќе видена | слични

Иако самиот тест е поврзан со концептот на лупење портокал - тој всушност зборува за ситниците кои партнерот ги прави за вас во врската, врз основа на кои ...
| | веќе видена | слични

Вистинска интимност не постои во сите врски.Сепак,нема опуштена и квалитетна врска без блискост. Прво,интимните партнери имаат лично,често доверливо,знаење ...
| | веќе видена | слични

Интимните односи започнуваат многу прашања. А неодамна била спроведена анкета во која испитаниците одговориле дали нивниот однос е подобар во домот или во ...
| | веќе видена | слични

Да се измамува партнерот а сето тоа да не се дознае се чини дека е вистинска уметност која најдобро ја знаат оние кои често измамуваат… Необично истражување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои утре и задутре (29 и 30.11.2023) имаат закажано термини за фотографирање и замена на лични ...
сите 304 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 40 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како раскинуваат нарцисите: сурово и непредвидливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: