Се судрија патнички воз и машина за чистење снег во САД


2 копии

На 23.11.2023 во 21.30 часот во Полициското одделение Петровец, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 16.20 часот на магистрален пат Струмица – Ново Село, во село Дабиле, струмичко, автомобил „опел астра“ со струмички регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 07.40 часот во полиција било пријавено дека на магистралниот пат Ресен – Охрид, кај с.Лева Река, ресенско, патничко возило марка „форд“ со скопски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во петокот, при извршување на работни задачи, на градилиште во „Дебар маало“ загина булдожерист. Како што информираше МВР, на објект во изградба на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во сообраќајка помеѓу „фиат“ и „опел“ која се случила во вторникот во Прилеп, тешко повредено е едно лице. „На 21.11.2023 во ОВР Прилеп било пријавено дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. „Талат Џафери ќе ...
сите 135 | | | веќе видена

ДУИ прво ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. ДУИ билa, е и ќе остане неуспешна. ...
сите 247 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Абас го припиша потегот на САД на американската „срамна политика која ја поддржува израелската окупација и бруталната агресија“. Претседателот на палестинската ...
сите 183 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

МВР ги демантира дезинформациите во врска со денешна објава во која машко лице напаѓа случајни минувачи во Ченто. Од страна на полициски службеници од ...
сите 273 | | | веќе видена

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 515 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се судрија патнички воз и машина за чистење снег во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: