Руската економија значително порасна

5 копии

Народната банка на Македонија засега нема да го следи трендот на централните банки во светот, кои од почетокот на минатиот месец првпат од јануари 2021 година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централните банки во земјите во Европа и во светот во последните година и половина ја скротуваа инфлацијата со зголемување на основните каматни стапки, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвешката економија се намали и во третиот квартал и влезе во рецесија, при што странската побарувачка за гас заостанува, покажаа статистичките податоци. ...
| | веќе видена | слични

Турската централна банка направи уште едно големо зголемување на каматните стапки во четвртокот во обид да ја спречи двоцифрената инфлација што ги остави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Според него, во 2024 година САД, Европа и самата Украина, ќе ги зголемат капацитетите на нивните воено-индустриски комплекси. Вашингтон планира да ја стави ...
сите 143 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Поминато е повеќе од еден милениум од животот и творештвото на Климент Охридски, но неговата заслуга не само што не е заборавена, туку преставува свет аманет ...
сите 72 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 47 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската економија значително порасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: