Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за 2024 година

6 копии

Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за најдобар труд од областа на макроекономијата и банкарството за 2024 година. ...
| | веќе видена | слични

Честитајќи им на наградените, Герасимовски рече дека Општината ќе продолжи да ги мотивира и вреднува успесите на своите граѓани кои со своите постигнувања ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Асоцијацијата на Архитекти на Македонија (ААМ) го започна конкурсот за учество и доделување на Голема годишна награда за 2023 година и за предлагање на можни ...
| | веќе видена | слични

Отворени се двата конкурса за архитектонските награди кои традиционално ги доделува Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ), Голема годишна награда за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 484 | | | веќе видена

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 272 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 141 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 228 | | | веќе видена

Портпаролот на Белата куќа за национална безбедност Џон Кирби изјави дека доколку САД не ја поддржат Украина во борбата против Русија, тоа ќе предизвика голема ...
сите 107 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека пронашла оружје и тунели на теренот на Универзитетот Ал Азхар во Појасот Газа и дека палестинската исламистичка група Хамас го ...
сите 210 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 68 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

За СДСМ е прифатлив предлогот на ДУИ, Талат Џафери да биде технички премиер рече на прес конференција пратеничката Даниела Маркоска и потврди дека ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: