Петар Грашо со ексклузивен концерт на 26-ти април во „Македонска Филхармонија“


4 копии

Хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо, го најави својот ексклузивен концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 26-ти април во „Македонска Филхармонија“. Грашо ...
| | веќе видена | слични

Бендот Brian Jonestown Massacre го откажаа остатокот од својата австралиска турнеја откако на сцената изби тепачка меѓу членовите на бендот за време на нивното ...
| | веќе видена | слични

Концертот на американскиот бенд во вторникот вечерта ненадејно заврши по само шест песни по жестока размена на тупаници меѓу основачкиот член Антон Њукомб и ...
| | веќе видена | слични

На 17 декември во 20 часот во Македонска филхармонија ќе се слави животот и делото на Зафир Хаџиманов со многубројни гости музичари и уметници. Во негова чест ...
| | веќе видена | слични

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 174 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 55 | | | веќе видена

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
сите 60 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 135 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 35 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

Дојдов за да се пласираме, а не да барам изговори ако не го сторевме тоа. И вистинската работа почнува сега, сега навистина можам да работам, рече Спалети, кој ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Грашо со ексклузивен концерт на 26-ти април во „Македонска Филхармонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: