Шанса за Центар до Османи: Искористете ги 1.8-те милиони евра за да го смените и начинот на загревање на воздухот во салата Борис Трајковски


На 28 ноември во Скопје ќе се одржи состанотот на ОБСЕ во спортскиот центар "Борис Трајковски", кој се затоплува на екстра лесно масло за домаќинство, односно ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница дала овластување на Министерството за надворешни работи и Министерството за одбрана да одлучат дали ќе издадат одобрение за прелет ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница, Владата донесе дополнување на Одлуката за воведување рестриктивни мерки во поглед на активностите на Руската Федерација, со којашто се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната седница преку надополнета одлука, им пренесе овластување на надлежните министерства сами да можат да одлучат за издавање одобрение за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на денешната седница донесе дополнување на Одлуката за воведување рестриктивни мерки во поглед на активностите на Руската Федерација со која се ...
| | веќе видена | слични

Руски државни воздухоплови ќе може да прелетуваат над Македонија и да слетуваат во земјава откако Владата ја тргнала забраната. Како што пишува „360 степени“ ...
| | веќе видена | слични

Владата ја тргнала забраната за прелет и слетување на руски државни воздухоплови над и во земјава. Тоа било решено на денешната седница. Тоа значи дека нема ...
| | веќе видена | слични

Владата ја тргна забраната за прелет и слетување на руски државни воздухоплови над и во земјава. Тоа било решено на денешната седница, дознава „360 степени“ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шанса за Центар до Османи: Искористете ги 1.8-те милиони евра за да го смените и начинот на загревање на воздухот во салата Борис Трајковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: