Филмот „Јанѕа“ посветен на Блаже Конески премиерно во Струга

Осмо издание на Меѓународниот филмски фестивал за културни, духовни и хумани вредности  „Богородичен Покров“ ќе се одржи од утре до 1 декември, со онлајн ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски е дел од официјалната програма на 77. издание на интернационалниот филмски фестивал во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Кинотеката во Скопје, на 24, 25, 27 и на 28 ноември, ќе се одржи ретроспектива на филмските остварувања на „Петра Пан продукција“. На филмската програма се ...
| | веќе видена | слични

Ретроспектива на филмски остварувања на Петра Пан продукција во Кинотеката во Скопје Филип Здравески 21.11.2023 / 13:51 Култура Од 24 до 28 ноември во ...
| | веќе видена | слични

Домашниот независен филм Te Dua, Жими Мене во режија на Марјан Гавриловски ја имаше својата премиера во Синеплекс, Скопје на 22 септември и за бргу ги освои ...
| | веќе видена | слични

Македонските филмови ќе бидат во фокусот на најпрестижниот фестивал на Балтикот, филмскиот фестивал во Талин. Престижниот меѓународен филмски фестивал „Талин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кумјана Новакова за нејзиниот последен долгометражен филм „Молкот на разумот“ ја доби наградата за најдобра режија во програмската секција „Envision”, за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмот „Јанѕа“ посветен на Блаже Конески премиерно во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: