Битиќи се сретна со британскиот комесар за трговија за Европа, Крис Бартон

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска се сретна со Крис ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Турската компанија „Шахтерм“ ќе инвестира 70 милиони евра во изградба на нов производствен капацитет во ТИРЗ Скопје. Одлуката за инвестиција е постигната на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На овогодишното Генерално собрание на Американската стопанска комора (AmCham), Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“ АД Скопје, Живко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трајан Ангелоски, претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија присуствува на годишниот состанок на генералниот Совет на ICC- Светска коморска ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на „Алкалоид“ Живко Мукаетов, е избран за нов член на Одборот на директори на Американската стопанска комора (AmCham).Оваа комора ...
| | веќе видена | слични

На состанокот се разговара и планира за начинот на одвивањето  на стопанските активности во овие нестабилни времиња каде постојат безбедносни,логистички и ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на Агенцијата за поддршка на претприемништвото во Република Македонија, денеска започнува првата Регионална конференција на тема „Соработка за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Развојот на креативните индустрии генерира нови идеи, производи и услуги, кои ја развиваат културата на иновации, и добива се ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи се сретна со британскиот комесар за трговија за Европа, Крис Бартон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: